ÜRÜNLER

TK LAZER

Flow Mach 3 Waterjet

Flow Mach 3 Waterjet

Durma HDF 6020 4KW

Durma HDF 6020 4KW

MAKİNE TEMEL ÖZELLİKLERİ


DURMA HD-F / HD-FL lazer makinesi, düz sacların kesiminde kullanılan “ yüksek hızlı “ 2D kesim tezgahıdır. “Uçan Optik” prensibi ile çalışır. Bunun anlamı, kesim tablası üzerinde kesilecek düz sac bulunur, kesme kafası X ve Y yönlerinde hareket ederek kesim yapar. Bu konstrüksiyon sayesinde çok yüksek ( 3G ) ivmelenme değerlerine ulaşılır ve bununla birlikte direkt enkoder ölçüm sisteminin de yardımıyla maksimum hassasiyette parça kesimleri gerçekleştirilir. Hareketli eksenler, bakım gerektirmeyen, dinamik ve yüksek performanslı AC servo motorlar aracılığıyla çalışır. Makine ve köprü kaynaklı konstrüksiyondur. Kaynaklı makine gövdesi ve eksenler stres giderme işlemine tabi tutulur. Bu işlem, makine geometrisinde kaynak işlemi sonucu ortaya çıkabilecek tüm atmaların önüne geçer. Lazer kesimi sırasında ortaya çıkan tozların vakumlanıp toz toplama filtresine gönderilmesi için çok hücreli emiş sistemi kullanılır. Kullanılan dikine konveyör sistemi ile kesim sırasında alta düşen tüm hurda parçaların ve küçük iş parçalarının en kısa sürede toplanıp, hurda toplama kutularına düşürülmesi sağlanır. Otomatik Mekik Tabla sistemi, malzemeyi kesime hazırlama zamanının azaltılması ve kesilen malzemelerin makineyi durdurmadan toplanması prensibine uygun olarak tasarlanmıştır. İki adet tabla sayesinde makinenin içinde lazer kesimi devam ederken, dışarıdaki tabla üzerinde kesilecek ve kesilen malzeme üzerinde tüm yükleme ve boşaltma işlemleri tamamlanır. Makinenin kompakt yerleşimi sayesinde daha az yer kullanılarak ve daha az işlem yapılarak tüm sac yükleme/boşaltma aksiyonları gerçekleştirilir. 

Kremayer Tahrik Sistemi (HD-F Serisi)

Eksen hareketleri Kremayer sistemi ile yapılır. Motor ve pinyon dişli sistemi arasında fazladan tahrik elemanı kullanılmadığından ölçülerde sapma yaşanmaz. Yüksek hassasiyette işlenen helis dişliler sayesinde çok yüksek ivmelenme (10m/s²) , yüksek hareket hızı (100m/s) ve pozisyonlama toleransı (0,05 mm) değerlerine ulaşılır.

 

Lineer Motor Tahrik Sistemi (HD-FL Serisi)

Eksen hareketleri çok yüksek ivmelenme ve hareket hızı değerlerine ulaşabilen ve son teknoloji ürünü lineer motorlar ile yapılır. Lineer motorlar sayesinde çok yüksek ivmelenme (30m/s²) , yüksek hareket hızı (200m/s) ve hassas pozisyonlama toleransı (0,03 mm) değerlerine ulaşılır. 

 

LAZER GÜÇ KAYNAĞI

Düşük-sıralı modlu kW sınıfı fiber lazer IPG lerinin mevcut dinamik çalışma aralığı olan 10% dan tam güce kadar ışın sapmasında veya tüm aralık boyunca ışın profilinde değişiklik olmaz. Bu sayede tek bir lazer hem yüksek hem de düşük güç uygulamalarında kullanılabilir. Ipg lazerlerin sapma özellikleri diğer lazerlere göre çok daha üstündür ve çok gelişmiş alan derinliği optik bileşenlerin daha az zarar görmesi için uzun odaklı işlemi lensi kullanımına izin verir. Ünitelere 100 metre uzunluğunda farklı çaplarda fiber kablo verilebilir. Fiber lazerler yekpare tasarıma sahiptir, dayanıklıdır. Fiber lazerin dizaynı aynalara veya optik ayarlamalara ihtiyaç duymaz. Fiber lazerler eski lazerlerden daha küçüktür, hafiftir ve yer tasarrufu sağlarlar.

 

DÜŞÜK İŞLETİM MALİYETLERİ

Geliştirilmiş verimlilik ve az enerji tüketimi = parça başına düşük maliyet

 •  Mükemmel ışın parametre ürünü (BPP)
 •  Sürekli BBP tüm güç aralığında
 •  Geniş çalışma mesafesi içinde küçük odak
 •  Bakım gerekmeden kullanım
 •  Modüler ‘Tak & Çalıştır’ tasarımı
 •  Kompakt, Sağlam ve Kolay kurulum
 •  Tahmini diyot ömrü 100,000 saat

 

CONTROL ÜNİTESİ

Sinumerik 840D CNC kontrolü, bilgisayara entegre çalışan verimli bir 32-bit mikro işlemci sistemidir. Kontrol ünitesi tüm standart kesim uygulamaları için bir Durma operatör ara yüzü ve tam bir kesim veri tabanına sahiptir. Veri tabanı yaygın kullanılan kalınlık aralıkları ve standart malzemeler (çelik, paslanmaz çelik, alüminyum) için kesim parametreleri içerir. Operatör bu referans değerlerini baz alarak, farklı malzeme türleri için kesim kalitesini kolaylıkla geliştirebilir.

 

CAD/CAM SOFTWARE

 •  Kesim geometrisi, hızı, zamanı ve boştaki hareketlere bağlı olarakkesim gücü kontrol edilir.
 •  Kapalı Çevrim çalışma özelliği
 •  Opsiyonel fonksiyonlar
 •  6 MB genişletilmiş kullanıcı hafızası ve USB harici bellek seçeneği
 •  Gelişmiş optimizasyonlar: ayarlar optimizasyonu
 •  En hızlı kesim ve boşta hareket yolu hesaplanması sayesinde kesme kafası seramik parçanın korunması, sac deformasyonunun önlenmesi 
 •  Gerçek tip yazı stilleri: İşletim sistemi tarafından desteklenen yazılar kesilecek malzemeye doğrudan uygu lanabilmektedir.
 •  Kesme yönü, saat yönü ya da tersi olabilir.
 •  Gelişmiş köşe uygulamaları mükemmel köşeler ve kaliteli kesim sağlar.
 •  Ortak Kesim: Bu özellik özellikle kalın levhalar için kullanışlıdır ve kesme boyunca delik delme ihtiyacını azaltır.
 •  Otomatik giriş noktası
 •  Tam otomatik kesim
 •  Z-eksen kontrolü

 

LAZER KESME KAFASI

Yüksek basınca dayanıklı otomatik kesme kafası içinde bulunan lens, kesme sürecinde oluşan partiküllerden düşük maliyetli koruma camı ile korunmaktadır. ProCutter , 1 μm dalga boyundaki hassas lazer ışını ile ince ve orta kalınlıktaki malzemeleri keserek komple bir çözüm sunuyor. Zorlu kesimlerde, daha büyük malzeme kalınlıklarında dahi yüksek kalite standartlarında kesim yapmaktadır. Kesme kafası özellikle düz ve boru kesme makinalarında yüksek verimlilikle çalışır. Yenilikçi teknolojilerin kanıtlanmış kavramlarla estetik ve güvenlik sınırları içerisinde birleştirildiği, mümkün olan en iyi performansı sağlayarak kesim yapmaktadır. Kesme kafasına entegre bulunan kapasitif mesafe sensörü ile kesme kafası yüksek hızlarda bile sacda bulunan yükseklik farkından etkilenmemektedir.

Kanıtlanmış teknoloji kombinasyonları ve optimize edilmiş tasarım 6 kW a kadar lazer gücünde kızılötesi aralığında ve aynı zamanda size küçülmüş montaj alanı ve azaltılmış ağırlık sağlar. Sağlam ve toz geçirmez gövde uzun bir servis ömrü sağlar ve harici lineer sürücü 4.5 g ye kadar ivmelenmeye olanak sunar bu sayede verimli bir kesim işlevi sağlar. Yüksek kalitede optikler ve yüksek kalite standartlarındaki üretim ve montaj , en yüksek değerde lazer ışınına rehberlik sağlar ve en yüksek lazer gücünde bile yüksek odak kararlılığıyla kesim yapar.
 

VERİMLİ


+ Daha hızlı kesim ve ivmelenme için oluşturulan hafif ve daha küçük tasarım
+ Otomatik makine kurulumu ve delme işlemi için motorlu odak pozisyon ayarı
+ Sapmasız, hızlı-tepki mesafe ölçümü
+ Koruma camının kontrol imkânı
+ Değerleri Bluetooth® yardımıyla kontrol edebilme


ESNEK


+ Uygulama yelpazesi için ayarlanabilir optik
+ Makinanın konseptine uyumlu düz ve açılı tasarım
+ Otomatik odaklama çapını ayarlamak için yakınlaştırma lensi
+ Otomatik veya manuel odaklama ayarı


KULLANICI DOSTU & EKONOMİK


+ Koruyucu camlar sayesinde, toz geçirmez ışın yolu
+ LED durum göstergeleri
+ Bluetooth® bağlantısı ile kullanılan parametrelerin görülebileceği ekran ve makine kontrolü için arayüz
+ Nozul ve kafadaki basıncı izleme
+ Delme sürecinin izlenmesi ve CutMonitor ile kesim süreci algılama

Dinamik lazer kesme makinaları, akıllı kesme kafasına ihtiyaç duyar.
ProCutter’ın entegre bilgilendirme sensörleri kesme sürecinde kullanıcıyı bilgilendirir.
Kesme kafası her kesimin tekrarlanabilir ve yüksek kalite standartlarında olmasını sağlar.

SOĞUTUCU

Tek gövdeli soğutucular; su sistemleri için tasarlanmış pompa ve tank ile iç ve dış kullanım sağlar. Özellikle kaynakçılar, indüktörler, gıda-ambalaj makineleri, lazer kesim makinaları, takım makineleri, kalıp döküm süreçleri, döküm ve plastik malzemeler, aerodinamik pompaları vb. sektörlerin ekstrüzyon işlemleri için tasarlanmıştır. Üçlü faz ve monofaz versiyonları mevcuttur. Çeşitli opsiyonlarla her sanayi ihtiyacını karşılamak için kullanılabilir.

UPS KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI

C1 Serisi Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) kesintisiz enerji temin etmek üzere üretilmiş, endüstriyel tesisler, hastane, okullar, bankalar, iş merkezleri, bilgisayar ve haberleşme sistemleri ile sınırlı olmayan yüksek teknoloji ürünüdür. Statik bypass sistemi, bütün gerekli koruma sistemleri ve çevrimiçi yapısı ile donatılmış cihazınızı güvenle bütün yüklerde kullanabilirsiniz.

Bu cihaz, kararlı frekans ve genlik ile sürekli gerilimle bağlı olduğu tüm yükleri besleyen, çift çevrim online sistem ilkeli olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle elektrik enerjisi kesildiğinde veya geri geldiğinde, hiçbir geçiş süresi gerekli değildir.

Kendi DSP( Dijital Sinyal İşlemci) tabanlı mikroişlemci tasarımı kullanılmasıyla, UPS çıkış gerilimi hassas olarak kontrol eder, böylece voltaj dalgalanmalarına duyarlı cihazların kararlı çalışmasını sağlar.

FILTRE

Toz, partikül ve kesim sırasında oluşan zararlı dumanları ortadan kaldırmak için kullanılır. Titreşimli toz toplama filtresi tam otomatiktir.

GÜVENLİK

Lazer kesme sistemi, makine ve CNC kontrolör güvenlik cihazları ile donatılmıştır. Swichler ve sensörler, bir yandan operatörü tehlikelerden korurken diğer bir yandan da sistemi yanlış yol ölçülü program ya da iş parçası ve makine arasındaki çarpmalara karşı korur. Diagnosis sistemi sistemin mevcut durumu hakkında operatörü haberdar tutar ve diyalogta hatalar ve çözümler hakkında düzeltmeler yapmak için imkân verir. Bu adım, bu amaçla kontrol ekranında düz metin olarak görünür olmalıdır.

KORUYUCU GÜVENLİK EKİPMANLARI

Makinenin çalışma alanı pano ve sürgülü kapılar ile kapalıdır. Sürgülü kapılar yeni bir saç levha ekleme, lens ve kafa değişimi, genel bakımlar ya da diğer amaçlar için serbest erişim kazandırır. Lazer kesme işlemi sırasında güvenlik ekipmanları elektromanyetik olarak kilitlidir. Makinenin kazara tetiklenmesini önlemek amacıyla ACİL DURDURMA fonksiyonu mevcuttur. Makinenin güvenlik ekipmanları şu anda yürürlükte olan CE kurallarına uygundur. Makinede makrolon kaplı malzemeden ( içeriyi görmeye izin veriri ) pencereler ve kabin ile kapalıdır.

ÇOK HÜCRELİ – YÜKSEK VERİMLİ TOZ EMİŞ SİSTEMİ

Çok hücreli yüksek verimli toz emiş sistemi ile kesim işlemi sırasında bütün makine kesim alanında eşit miktarda emiş yapma olanağı sunar.

RİJİT GÖVDE

Durma lazer makinelerinin kaynak gerilimi alınmış ana gövdesi, kesme kafasına kadar etkin olan güçlü eksen sistemine sahiptir. Makinelerin tasarımı, yüksek hız ve ivmelenmelerde parçalardaki doğruluğu garanti etmektedir.

MEKİK TABLA SİSTEMİ

Makinaya entegre edilmiş mekik tabla sistemi, üretimi maksimize ettiği gibi, malzeme taşıma süresini de en aza indirmektedir. Mekik tabla ve tabla değiştirme sistemi lazer makinası kesime devam ederken diğer tabladan kesilmiş parçaları almaya ve yeni sac yüklemeye uygun olarak tasarlanmıştır. Mekik tabla opsiyonlu tüm makinelerde tabla tam otomatiktir ve bakım gerektirmez. Hidrolik yağ kullanılmadığı gibi, tabla değişimi hızlı, yumuşak ve düşük enerji maliyeti ile gerçekleşmektedir.

HURDA TOPLAMA KONVEYÖRLERİ

steğe bağlı otomatik yan hurda toplama konveyörü , kesme işlemini durdurmadan çalışma alanından en hızlı şekilde hurda parçalarının çıkarılmasını sağlamaktadır. Yan tarafta çalışan bu kısa konveyörler kolay bakım imkânı verir ve sorunsuz çalışmayı sağlar.

Ürün Katalog

Ürün Katalog